Čo je vegánska kozmetika?

publikované
Čo je vegánska kozmetika?
Vegánstvo si poväčšinou predstavujeme ako striktné obmedzenie a zmenu stravovania, kedy sa zo stravy vylúčia výrobky pochádzajúce zo živočíšnej výroby.

K vegánstvu sa prikláňa stále viac ľudí, u mnohých tomuto rozhodnutiu predchádzajú zdravotné problémy či potravinové alergie.
Vegáni odmietajú používať výrobky či jednotlivé zložky, ktoré sú živočíšneho pôvodu a to nielen pri príprave stravy, ale aj výrobe oblečenia či kozmetiky.

Vegánstvo sa stáva stále populárnejším životným štýlom, pričom hlavným heslom je " rešpektovanie práv zvierat".
Vegánska kozmetika je zvyčajne označovaná logom kvetu Vegan Society, ktoré naznačuje, že výrobky nielenže neboli testované na zvieratách, ale ani neobsahujú žiadne látky živočíšneho pôvodu, vrátane vosku, mlieka, medu alebo včelej materskej kašičky.

Zloženie produktov síce musí uvádzať všetky ingrediencie, no nemusí označovať akého pôvodu je daná zložka – či pochádza z rastlín alebo zvierat. Preto by sme mali na obaloch hľadať práve toto logo, ak si chceme byť istí, že kupovaný produkt je vegánsky.

Ak ste už fanúšikom vegánskej kozmetiky alebo uvažujete o zmene, môžete si vybrať z ponuky vegánskej kozmetiky Anthyllis.