Zabráňte vypadávaniu vlasov silou prírody

publikované
Zabráňte vypadávaniu vlasov silou prírody
Jesenná a zimná sezóna mení nielen prírodu, ale aj štruktúru našich vlasov. Zvýšené vypadávanie vlasov bolo zaznamenané práve v období, keď teplota na teplomere klesá.

Obchody sú plné šampónov, balzamov a rôznych preparátov sľubujúcich riešenie tohto problému. Avšak, prírodné prípravky sú známe pre svoje výnimočné účinky už z čias našich starých mám. Dôležité je používať ich pravidelne a byť trpezlivý. Najznámejšie prírodné zložky, ktoré pomôžu zachovať hustú korunu krásy sú žihľava a rozmarín.

Žihľava dvojdomá je bohatá na vitamíny A, B, C, D aj K. Okrem toho má vysokú hladinu draslíka aj horčíka. Oxid kremičitý obsiahnutý v žihľave posilňuje vlasy, zlepšuje krvný obeh a prirodzene čistí vlasovú pokožku. Vytvára prostredie, vďaka ktorému vlasy rastú rýchlejšie a pokožka zostáva vyživená. Žihľava poskytuje efektívny spôsob ako zastaviť vypadávanie vlasov.

Druhou bylinkou, ktorú všetci poznáme najmä pri využití v kuchyni je rozmarín. Táto rastlina z lona prírody je tiež veľmi efektívna v boji proti vypadávaniu vlasov. Má veľmi silné hydratačné a protizápalové účinky. Vyživuje korienky vlasov a posilňuje ich, aj preto má svoje čestné miesto v oblasti kozmetiky.

V našej ponuke prírodnej kozmetiky Anthyllis nájdete niekoľko šampónov s obsahom týchto dvoch zázrakov prírody.

Šampón na mastné vlasy s organickým výťažkom z lopúcha a rozmarínu je vďaka svojmu zloženiu ozvlášť šetrný k pokožke a vlasom. Vlasy regeneruje, posilňuje následkom čoho sa menej mastia.

Šampón proti lupinám s výťažkom zo šalvie a žihľavy pokožku príjemne upokojí, ultmí pocit svrbenia a eliminuje začervenanie.