PREČO PRÍRODNÁ KOZMETIKA ANTHYLLISPrírodná kozmetika Anthyllis a Baby Anthyllis je zložená z ingrediencií  z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva a naše produkty sú bezpečné pre vašu pokožku aj pokožku vášho dieťatka. Rešpektujú prírodu a životné prostredie.  Drogéria Baby Athyllis je určená pre šetrné pranie vašej bielizne a jemné a veľmi účinné čistenie domácnosti.

Certifikácia ICEA, akreditovaná na medzinárodnej úrovni, je ekvivalent k najdôveryhodnejším európskym certifikátom. Presné dermatologické a mikrobiologické skúšky zaručujú čisté zloženie, vhodnejšie pre citlivé a alergické typy pleti.


Čo obsahujú bežné kozmetické výrobky

Bežné kozmetické firmy používajú pri výrobnom procese ingrediencie na báze ropy doplnené o ďaľší rad chemických látok. Patria medzi ne také agresívne látky ako ropa, olovo, hliník. Hoci môžu poskytnúť pleti a vlasom dočasné zlepšenie vzhľadu, z dlhodobého hľadiska sú škodlivé. U citlivých jedincov môžu spôsobiť podráždenie a alergické reakcie.

Látky ako parabény a ftaláty významne zastúpené v kozmetickom priemysle, sú stále častejšie spájané s rakovinou. Známa organizácia, Enviromental Protection Agency, varuje pred ich používaním.

Parabény (metylparabén, butylparabén) obsiahnuté v bežných kozmetických výrobkoch sa správajú ako estrogény v našom tele tým, že stimulujú endokrinný systém. V dôsledku toho sa môže vytvoriť hormonálna nerovnováha.

Chemická látka SLS (sodium lauryl sufate) sa bežne vyskytuje v šampónoch, čistiacich prostriedkoch aj sprchovacích géloch. Má však zastúpenie najmä v chemickom priemysle pre výrazné odmasťujúce účinky. 

Podľa výsledkov štúdií SLS preniká do organizmu, kde sa môže ukladať v tkanive. Okrem toho reaguje s ďalšími zložkami v produktoch výsledkom čoho sú dusičnany, ktoré majú schopnosť preniknúť do kože a sú vysoko karcinogénne.

Silikóny, ďalšia chemická prísada, vlas obalí a ten nemôže dýchať. Po pár mesiacoch sú vlasy oslabené a lámavé.  V priebehu času sa koža snaží vyrovnať s cudzími látkami a tým sa stáva slabšou a preťaženou. Výsledkom je telo náchylnejšie k poškodeniu voľnými radikálmi. Pleť je suchá a urýchľuje sa proces stárnutia.


Prírodná kozmetika ANTHYLLIS je šetrná k vášmu telu

Prírodná bio kozmetika je jednoducho povedané oveľa šetrnejšia k pokožke a to je hlavný dôvod, prečo pri výbere traba siahnuť po prírodnej kozmetike a upustiť od používania kozmetiky, ktorá obsahuje agresívne chemikálie.

Všetky zložky výrobkov Anthyllis a Baby Anthlyllis pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Tento spôsob chovu a pestovania používa výlučne prírodné látky bez použitia syntetických chemikálií (hnojiva, herbicídy a insekticídy). Účinky eko bio kozmetiky sú trvácnejšie a majú vačšiu čistiacu schopnosť vďaka jemným povrchovo aktívnym látkam.

Súčasný kozmetický trh je zaplavený rôznymi prípravkami, ktoré obsahujú zložky s mimoriadne komplikovanými názvami chemického pôvodu. My však zastávame názor že menej je viac. Príroda je najväčším zdrojom čistých a prírodných produktov. Preto je dôležité používať čisté produkty so základnými zložkami.

Máme len jedno telo a preto by sme mali uprednostniť organické látky bez minerálnych olejov, konzervačných látok, umelých farbív, parabénov a pod. Kvalitná prírodná kozmetika vyrobená z bio surovín vám zaručí zdravú starostlivosť, ktorú ocení vaše telo a vaša pleť.

Aj pri výbere jedla zohľadňujeme dopad na naše zdravie a volíme stravu bohatú na výživné látky. Stres zvládame dostatkom fyzickej aktivity a dostatkom spánku. Preto aj pri starostlivosti o pleť  myslime na to, že všetko, čo si aplikujeme na kožu vstúpi do nášho tela. Práve prírodnou bio kozmetikou dokážeme podporiť celkový vzhľad a naše zdravie.